Jiří Drahoš: Nejmenoval bych vládu s podporou KSČM

Přijmout 2.600 z bezpečnostního hlediska prověřených uprchlíků nebo imigrantů by neměl být žádný problém

Pozvání na debatu Kolegia Paměti národa přijal kandidát na funkci prezidenta republiky, bývalý předseda Akademie věd ČR prof. Jiří Drahoš. Dne 30. 6. 2017 v galerii paláce Lucerna diskutoval s Mikulášem Kroupou. Mimo jiné promluvil o svém vědeckém působení v době normalizace. Vzpomínal také na nabídku StB ke spolupráci, kterou stejně jako členství v KSČ odmítl. Vyjádřil rovněž pochopení pro ozbrojený odboj bratrů Mašínů v 50. letech.

Miroslav Kalousek: Populismus a demokratická politika

„Jsou to pomluvy. Pořád dokola ty samé pomluvy.“

Hostem veřejné debaty, kterou dne 20. 2. 2017 pořádalo Kolegium Paměti národa, byl Ing. Miroslav Kalousek, předseda politické strany TOP 09. V pražské Lucerně mluvil s ředitelem organizace Post Bellum Mikulášem Kroupou mimo jiné o pomluvách, které se o něm léta v Česku šíří, o jeho působení na ministerstvu obrany, pádu Nečasovy vlády nebo zásahu policie ve vojenském zpravodajství.

Petr Gazdík: Politická identita STAN a její vztah k naší minulosti

„Česká republika je stále v hybridní válce s diktátorskými režimy“

Na seminář o demokratické politice a odpovědnosti vůči odkazu minulosti, který se uskutečnil dne 25. 1. 2017, přijal pozvání předseda politické strany STAN pan Mgr. Petr Gazdík. Otevřenou diskusi v galerii paláce Lucerna moderoval předseda Kolegia Paměti národa Jan Dobrovský.